Навертайтеся і вірте...
Великий Піст_2023
Згромадження Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (cілезькі)
Congregatio Sororum Servularum Beatae Mariae Virginis Immaculatae Conceptae  -  de silesia
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних і запали в них вогонь своєї любові.
Чим Марія привернула увагу Бога?

Кожна жінка хоче, щоб на неї звернули увагу, або про те: 

Чим Марія привернула увагу Бога?

Привернути увагу на себе – це притаманно мабуть кожній жінці. Дехто пояснює це потребою, а хтось каже, що це слабість жіноча. Залишається проста правда, що жінка без уваги почуває себе погано, тому робить все, щоб на неї звернули таки увагу.  Одяг, поведінка, мовлення, жести і все інше, чим є жінка, часто використовуються, щоб підкреслити свою присутність у цьому багато чисельному суспільстві. Хтось хоче привернути на себе увагу, а хтось хоче лише нагадати про свою присутність. Це природно підкреслити своєю зовнішністю, своєю поведінкою свою особливість, не природно, що через страх, щоби не залишитися незауваженим чи забутим, людина йде на будь-які кроки.  У сьогоднішньому суспільстві, де акцент ставиться на економіці, і в якому жінка вважається захищена законом, насправді можемо прослідкувати делікатне використання жіночої слабості в економічній сфері. Вистачає поглянути на рекламні оголошення, на яких присутність жіночого тіла є майже обов’язковою для привернення уваги на товар. Пропаганда зовнішньої краси деколи зводить до крайності, як ми кажемо, “найкращу половину людства”. Гасло “Краса врятує світ” стало багатозначним і кожен підказує своє розуміння цього прекрасного слова “краса”.

Коли красиво, тоді і притягаюче. А коли не має часу, щоб витворити це красиве? Коли це не вигідно, а можливо і збитково? Дехто вирішив цю дилему, зупиняючись на слові “притягаюче”. Експерименти підтвердили те, що коли запропонувати щось, що привертає увагу відразу і сказати, що це модно і стильно, то клієнти приймають це поняття краси, навіть, якщо багатьом людям це не до вподоби. Тому, якщо така краса врятує світ, то хочеться запитати: врятує від чого? Поглянувши на сучасну жінку, знову себе запитуєш: від чого така жінка може спасти? Чи може вона захистити своїх дітей, свого чоловіка, свою сім’ю від справжніх ворогів сімейного життя? 

Сім’ї розпадаються. А де ж є жінка? Де ж є та краса, що має рятувати? Така краса часто рятує себе і осудити за це не можна, але запитати потрібно: Чому ця краса не втрятувала інших, які тепер стали загрозою для її знищення? Щось тут не так…

“Він зглянувся на покору слугині своєї...”

Пригадуєте ці рядки із Євангелії? Їх чуємо кожного разу в часі богослужіння до Богородиці. Це Марія, мати Ісуса, свідчила про себе. Вона немов хвалиться, що Бог поглянув на неї. Вказує причину: на покору. Бог вибрав Діву за матір для Свого Єдинородного Сина не за ознакою краси, достойності чи багатства. Звернув Свою увагу і вибрав її, бо була покірна.  Так і є. Боже Слово каже: Бог гордим противиться, а покірним дає благодать. Жінка християнка залишається бути жінкою і вона має жіночі слабкості, і вона теж потребує уваги. Коли жінка є покірна і духовна, хочеш чи не хочеш, вона все рівно буде зауваженою. Не відразу, бо покірна жінка відрізняється від “вискочки”, яка хоче блиснути своєю так званою “привабливістю” і не на довго.

Духовна краса була і буде вічною, вона не проминаюча як тілесна, чи душевна. Вона не залежить від настрою чи фізичного стану. Духовна краса залежить лише від єдності із Богом. Марія та інші жінки Нового Заповіту привернули увагу Бога і всіх, хто прийняв християнство. Вже понад дві тисячі років життя таких людей ставлять у приклад, пишуть ікони і величають у молитвах та співах. Наслідуючи їхній спосіб життя, багато знайшло спасіння для себе і для інших, хто був поруч них. Така краса дійсно є приваблюючою і така краса дійсно може врятувати світ.

Але чи приймуть таку красу сучасні дівчата та жінки?  

о.Віталій, Духовні роздуми

Жити Словом Божим
aside image