Навертайтеся і вірте...
Великий Піст_2023
Згромадження Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (cілезькі)
Congregatio Sororum Servularum Beatae Mariae Virginis Immaculatae Conceptae  -  de silesia
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних і запали в них вогонь своєї любові.
ДІТИ У ХРАМІ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

2023-02-06

ДІТИ У ХРАМІ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Діти не приходять до церкви, щоб заважати іншим. У них немає поганих намірів. І все ж ми інколи бачимо сцени плачу, тупотіння ногами, бігання перед вівтарем.

Чому так відбувається?
 
Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки і багато квітів? Дитина приходить до місця, яке їй чуже. І це НОРМАЛЬНО, що хоче його дослідити.
Чи можна владнати все якось так, щоби дитина виявляла пошану до храму? Немає якогось одного рецепту, але ці поради можуть допомогти.
1.Все починається з вечірньої молитви
Дитина мусить чути про Бога, знати, що храм – дім Божий. Візьміть до рук Святе Письмо і прочитайте його дитині ввечері. Скажіть, що у неділю всією сім’єю відвідаєте Бога. Підіть до храму з дитиною тоді, коли там нікого не буде. Дуже добре розповісти дитині про всі найважливіші місця у храмі і їхнє значення, показати їх. Чому вівтар є таким незвичним місцем і хто там мешкає. Найважливіше – своєю поведінкою виявити пошану до святості цього місця, бо саме з прикладу діти вчаться.
 
2. Постарайтесь, щоби дитина сприймала участь у недільній Літургії як свято.
Недільна Служба – це свято, особлива зустріч з Богом. День перед тим пригадайте дитині: “Бог тебе дуже любить і завтра ми підемо до Нього на зустріч”. Ніколи не шантажуйте дитину: якщо не підеш до храму – будеш мати гріх або погано себе поводитимеш – ніякого інтернету чи телевізора. Бо дитина збудує собі негативні зв’язки. Також не обіцяйте дитині нагороди, якщо буде добре себе поводити в храмі. Бо тоді Літургія буде прикрим обов’язком, за який можна отримати винагороду.
 
3. Одяг має значення.
Якщо дитина бачитиме, що до храму ви вдягаєте святковий одяг, то розумітиме, що йде на важливу зустріч, зустріч із Богом.
 
4. Ідіть на Службу Божу для дітей.
Важливо, щоби дитина могла активно брати участь у молитві. У багатьох церквах священники готують спеціальні проповіді для дітей, подекуди діти також залучені до співу. 
 
5. Говоріть з дитиною.
Йдучи до храму, говоріть з дитиною про те, куди йдете, пригадайте про спільні читання Біблії, запитуйте про її почуття, настрій.
 
6. Пам'ятайте, що діти нас наслідують.
Приймайте Святі Тайни. Нехай дитина бачить, як ви переживаєте зустріч з Богом. Хочемо цього чи ні, але діти наслідують.
 
7. Приводьте дітей на катехизацію.
На спеціальних науках діти більше дізнаються про Бога та дім Божий, вчаться жити згідно з Божих Заповідей, краще пізнають Бога
 
А що якщо щось пішло не так. Дитина почала плакати чи бігати по церкві? Можете вийти і ще раз пояснити, де ви знаходитесь і якої поведінки очікуєте. Спокійно, без підвищеного тону. Поясніть дитині, що вважаєте її дорослою для того, щоби чемно поводитись в храмі. Повірте, дітям, в яких вірять їхні батьки, значно легше повірити в себе.
 
“Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм: таких бо Царство Боже”
 
Жити Словом Божим
aside image