Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних і запали в них вогонь своєї любові.
Згромадження Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (cілезькі)
Congregatio Sororum Servularum Beatae Mariae Virginis Immaculatae Conceptae  -  de silesia
"Я - хліб життя. Хто приходить до Мене - не голодуватиме; хто вірує в Мене - не матиме спраги ніколи" /Ів. 6, 35/
Святий Дух - найконкретніша Особа, Яка найближча до людини.

2020-05-23

Святий Дух - найконкретніша Особа, Яка найближча до людини.

До Вознесіння учні Ісуса Христа очікували спасіння для себе, а опісля прагнули дійти із проповіддю про спасіння до всіх. Спершу вони ніколи не говорили публічно, а коли їм траплялась така нагода, то завжди створювали якісь проблеми, як наприклад Петро, коли публічно відрікся Спасителя. А після Зіслання Святого Духа, з паррезією, тобто мужністю, звіщали всім про Ісуса.


Життя апостолів оновлюється молодістю Святого Духа: ті молоді люди, які почувалися невпевненими, були перемінені радістю, яка повернула їх до життя. Це зробив Святий Дух. Святий Дух не є, як може видаватись, чимось абстрактним; а найконкретнішою Особою, Яка найближча до людини, Яка перемінює наше життя. Божий Дух не вчинив життя апостолів легким, Він не довершив у їхньому житті якихось надзвичайних чудес, не позбавив їх проблем та переслідувань, але приніс у їхнє життя гармонію, якої їм бракувало. Це була Його гармонія, адже Святий Дух і є гармонією.


Учні мали потребу бути переміненими. Їхній досвід вчить нас того, що людині не вистачає побачити Воскреслого Ісуса, бо Його потрібно також прийняти у своє серце; не вистачає знати про Христа, що Він воскрес і є живим, а потрібно також жити тим Воскресінням, жити як воскреслі. Святий Дух є Тим, Хто допомагає нам жити Воскреслим Ісусом; це Він нас внутрішньо воскрешає. Саме тому, воскреснувши і зустрівши Своїх апостолів, Ісус дарує їм мир та Святого Духа (див. Ів. 20, 19. 21).


Мир не полягає у тому, що відсутні проблеми та переживання, але – у прийнятті Святого Духа. Йдеться не про мир від труднощів та проблем, але у них. Цей мир вчиняє серце людини схожим до глибокого моря, яке є завжди спокійним, незважаючи на те, що на поверхні можуть бути великі хвилі. Цей мир настільки глибокий, що навіть переслідування може перемінити у блаженство. Однак, як же ж часто ми залишаємось на поверхні. «Замість того, аби шукати Святого Духа, ми намагаємося залишитися на плаву, думаючи, що все буде краще, якщо ця трудність промине, якщо я більше не бачу цю людину, якщо ця ситуація покращиться. Але це означає залишатись на поверхні: промине одна проблема, але прийде інша і повернеться занепокоєння. Ми перебуватимемо у спокої не тоді, коли віддалимось від тих, хто думає по-іншому, і перебуватимемо у мирі не тоді, коли вирішимо проблему конкретного моменту.  Святий Дух є Тим Хто перемінює з нутра, Хто дарує справжній мир і гармонію. Хто впорядковує усе під час непогамовного божевілля сьогоднішнього часу.
Він є миром у неспокої, довірою у розчаруванні, радістю у смутку, молодістю у старості, мужністю у випробуванні. Він є Тим, Хто серед вируючих буревіїв життя, закріпляє якір надії. Він є Утішителем, який передає нам ніжність Господа Бога. Без Божого Духа, життя християнина є розтріпаним, позбавлений любові, яка все об’єднує. Без Святого Духа Ісус залишається персонажем минулого, а з Ним є живою Особою сьогодні; без Святого Духа Біблія є мертвим письмом, а з Ним – Словом життя. Християнство без Святого Духа є моралізмом, позбавленим радості, а з Ним є життям.


Божий Дух не лише приносить внутрішню гармонію у життя людини, але також дарує зовнішню гармонію між людьми. Він вчиняє із нас, що є різними, єдину Церкву. Ми є різними, адже маємо від Святого Духа відмінні якості та дари, проте, Він нас об’єднує, творячи єдність у різноманітності. Вже від сотворення світу Він діє за цим принципом, адже є спеціалістом у тому, щоб хаос перемінити у космос, щоб встановити гармонію.
Він поєднує різні відтінки в єдиній гармонії, тому що бачить спочатку добро, спершу дивиться на людину, а не на її помилки, спершу на людей, ніж на їхні дії. Святий Дух формує Церкву, формує також і світ як місце для дітей та братів. Хто живе згідно із Святим Духом, той приносить мир туди, де панує незгода, і порозуміння, де існують  конфлікти. Духовні люди відплачують добром за зло, відповідають на зарозумілість лагідністю, на злість – добротою, на галас – мовчанням, на балаканину – молитвою, на поразку – усмішкою.


Тож молімося до Нього щодня : Святий Духу, Божа гармоніє, Ти, Який перемінюєш страх у довіру і замкненість в дар, прийди до нас. Дай нам радість воскресіння, постійну молодість серця. Святий Духу, наша гармоніє, Ти, Який вчиняєш нас одним тілом, вилий Свій мир на Церкву і на світ. Святий Духу, вчини нас ремісниками згоди, сіячами добра, апостолами надії!

папа Францик, 9 червня 2019 року

Джерело: Vatican News
Жити Словом Божим
aside image