Коли думаю про смерть... сподіваюся на воскресіння!
Коли думаю про смерть... сподіваюся на воскресіння!
Згромадження Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (cілезькі)
Congregatio Sororum Servularum Beatae Mariae Virginis Immaculatae Conceptae  -  de silesia
2019 - Рік Святості Подружжя і Сім'ї
Родини потребують нашої молитви!
"Я - хліб життя. Хто приходить до Мене - не голодуватиме; хто вірує в Мене - не матиме спраги ніколи" /Ів. 6, 35/
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних і запали в них вогонь своєї любові.
Притча для тих, хто шукає себе

2019-08-10

Притча для тих, хто шукає себе

З давніх-давен люди самі вибирають, що бачити, а на що не звертати уваги.

Дуже багато людей жаліються, як все погано, які навколо злі і підступні, і лише вони, нещасні, від цього страждають.

Але є і ті, хто, навпаки, навколо помічає тільки добре і хороше. При цьому ще й самі намагаються робити світ навколо добрішим і кращим.

Добро і зло. Біле та чорне. Дві протилежності в цьому світі. Є дуже гарна і стара притча, точно описує ці дві категорії людей. Отже:

Якось раз, до одного старця на ім’я Паїсій Святогорець прийшло кілька мирян, і заявили, що, нібито один священнослужитель вимагає від людей гроші за таїнства, інший – багато курить і відвідує столові, третій – аморальний … при цьому, вони приводили безліч доказів .

На це старець їм відповів наступне:

– З власного досвіду я знаю, що люди в житті діляться на дві групи. І тільки на дві. І кожен з нас буде або в одній, або в іншій групі.

Перші, як мухи. А муха, як відомо там, де все брудне. Наприклад, коли в саду росте безліч прекрасних, ароматних квітів, і десь в глибинці саду буде трохи бруду, муха пролетить над квітами, навіть не помітивши їх. Вона буде напролом летіти до своєї мети – бруду. І досягнувши її, візьметься колупатися в бруді, не помічаючи нічого навколо.

Вміла б муха говорити, і ви, запитали б її, де в саду ростуть квіти, вона сказала б, що не знає, що таке квіти. І здивувалася б, що вони взагалі в світі існують і видають чудовий аромат.

Так і деякі люди, схожі на муху. Вони завжди думають негативно, усюди шукають той самий бруд. При цьому, дана категорія людей заперечує все прекрасне в цьому світі.

Друга група людей на кшталт бджоли. Як відомо, бджоли шукають красиві і солодкі квіти.

Ось, наприклад, в забрудненій кімнаті, в кутку стоїть вазон з квітами. Якби бджола залетіла в цю кімнату, то вона пролетіла б повз пил і бруд, і сіла б тільки на квіти, що виділяють чудовий і солодкий аромат.

І якби ви запитали бджолу, де в кімнаті пил і бруд, вона сказала б, що тут нічого такого немає. Тут тільки красиві квіти, і всюди надзвичайний солодкий аромат.

Всі люди перебувають або в категорії Мухи, або в категорії Бджоли. І кожен з них бачить те, що хоче, те, що йому ближче.

І старець цей підсумував:

– Коли я чую, що хтось звинувачує іншого, я читаю їм цю притчу, і пропоную їм зробити вибір, ким вони є: Мухою або Бджолою. І вибір завжди передбачуваний …

Будьте щасливі!

Джерело

Жити Словом Божим
aside image